Jak czyścić klimatyzację?

Wydajność pracy urządzeń chłodzących powietrze, a co za tym idzie również jakość powietrza, którym oddychamy, jest zależna od regularności wykonywania działań czyszczących klimatyzację i usuwających gromadzące się w jej wnętrzu brud i drobnoustroje. Podstawowe czynności wynikające z instrukcji można wykonywać samemu, inne lepiej powierzyć fachowcom, którzy profesjonalnie zrealizują je zgodnie z zaleceniami producentów, własnym doświadczeniem oraz z użyciem sprzętu i środków chemicznych.

Czyszczenie filtra

Jednym z elementów klimatyzacji, w którym w największym stopniu osadzają się zanieczyszczenia powietrza jest filtr, który powinien być regularnie wymieniany, gdy posiadamy akcesoria jednorazowe, lub czyszczony, jeśli mamy do czynienia z elementem wielokrotnego użytku. Szczególnie w okresie gwarancyjnym, ale także w późniejszym czasie warto te czynności powierzać specjalistom, takim jak fachowcy z firmy Techset, których działania pomogą wyraźnie wydłużyć okres efektywnej eksploatacji urządzenia.

Mycie obudowy

Do regularnych czynności eksploatacyjnych wykonywanych we własnym zakresie powinno należeć mycie obudowy lub panelu przedniego, czyli zewnętrznej warstwy klimatyzatora, na której mogą osadzać się zanieczyszczenia. Do tego celu wystarczy nam jedynie ciepła woda, która pozwoli usunąć zabrudzenia bez problemów, jeśli wykonujemy te działania regularnie. Są one zalecane przynajmniej raz w miesiącu, a czasami częściej, zaś jest to zależne do stopnia eksploatacji urządzeń chłodzących.

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji

Oprócz działań eksploatacyjnych wynikających z instrukcji urządzenia, co najmniej raz w roku powinno się skorzystać z pomocy serwisantów, którzy kompleksowo zajmą się nie tylko sprawdzeniem poprawności działania systemu, ale również wyczyszczą wszystkie elementy klimatyzacji z użyciem profesjonalnych narzędzi, a także środków chemicznych. Kompleksowe działania serwisowe dotyczące każdego wymagającego cyklicznej konserwacji elementu wykona dla Państwa firma Techset.